Grypa, czyli jak przetrwać kreatywnie kilka dni i nie pozabijać się ;)

Takiego dołka zdrowotnego nasza rodzinka jeszcze nie zaliczyła. Chorowaliśmy każdy z osobna i chyba we wszelkich możliwych kombinacjach. Miała być impreza urodzinowa synalka, ale byliśmy zmuszeni ją odwołać. Spędziliśmy wspólnie mnóstwo czasu, choć niekoniecznie tak jakbyśmy chcieli. Wyspaliśmy się, zużyliśmy kilka ton chusteczek, inhalowaliśmy się i piliśmy syropy z czarnego bzu. A jednak wirusy królowały i niestety nadal panują w naszym domu już od kilku tygodni.

Gry i zabawy na czas grypy.

W czasie kiedy nie spaliśmy wymyślaliśmy jakieś aktywności, głównie manualne. I tak królowała oczywiście ciastolina, nasza ulubienica wiodąca prym w takich zabawach już od kilku lat.

Powróciliśmy do PlayMais, lub jak kto woli klocków kukurydzianych. Było przezabawnie ;) . Największą radochę, głównie z dewastacji, miała Stefa.

No i wprowadziliśmy nowinkę gumki ( Loom Bands). Przyznam Wam się szczerze, że nie dziwię się dziewczynkom, że tak się im to podoba. Baaaardzo fajna zabawa.

Królewskie podboje i sposoby kuracji

Z synalkiem namiętnie gramy w „Zdobywców Zamków”. Co chwilę jednak zmieniamy zasady gry, bo okazuje się, że coś opacznie zrozumiałam (kłania się program nauczania początkowego- czytanie ze zrozumieniem ;) ) A moja prywatna córeczka miała własny sposób na leczenie. Nasza królewna, pomimo gorączki, wirowała nam po pokojach w spódniczce, którą wyciągnęła z mojego pudła. I nie przeszkadzała jej nawet temperatura.

Co to za tutu? 

Spódnica jest zupełnie nietypowa. Bo wcale nie tiulowa, a wykonana z organzy. Z każdym paseczkiem opalanym, tak aby się nie strzępił. Wykonana została jako egzemplarz pokazowy na targi, niestety nie sprzedała się i tak została w pudle, aż moja córeczka się w niej zakochała. Spódniczka ta ma jeden wielki plus, nie niszczy się tak jak tiulowe. Co ma ogromne znaczeni przy moim małym Zbóju ;) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *